Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Felmondásból cégmódosítás 2.

Ahogyan a cégmódosítás, felmondás első bejegyzésében is írtam, sok olyan eset előfordulhat, amikor a felmondás nem csak egy egyszerű munka jogviszonyt szüntet meg, hanem ezzel a társaság tagjaiban, ügyvezetője szempontjából történik változás. Ekkor több papírmunkára kell számítani, mert ezekben az esetekben cégmódosítás lesz a vége.

Megnéztük az előző bejegyzésben, hogy a munkavállalói felmondás határozatlan időtartam esetén hogyan néz ki.

Most a határozott időtartamú viszony felmondásának kötelezettségeit vesszük nagyító alá.

Ha esetleg valaki emlékszik, akkor, szintén visszautalva a felmondás első bejegyzésére leírtam, hogy lehetnek, és vannak is olyan esetek, amikor indokolni kell a felmondás okát.

Ez egy tökéletesen olyan helyzet, amikor nem tudunk elmenni amellett, hogy ne beszéljünk egy kicsit az indoklásról.

Mindegy, hogy kötelező –e az indok vagy sem, a következő dolgokat jó észben tartani.
Csak olyan indokot írhatunk le, amelyből jól látszik, hogy az illető számára a munkaviszony további fenntartása lehetetlen. Például elköltözik, ha a megpróbáljuk pozitívabb irányból megközelíteni a dolgot.

Továbbá olyan indok, amelyből kitűnik, hogy a körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna. Ezalatt értsük például a személyi, magánéletbeli vagy családi körülményeiben bekövetkezett változásokat.

Vagy az egészségi állapotával kapcsolatban felmerült okokra lehet hivatkozni indoklásképpen.

Viszont, ami még nagyon fontos, hogy a munkavállaló köteles az indokok valóságát és okszerűségét bizonyítani a munkáltató számára.

A mai cégmódosítás bejegyzés végére érve ajánlom, hogy mielőtt bárki elhamarkodott döntést hoz, bizonyosodjon meg arról, hogy alá tudja-e támasztani az indoklásban felsoroltakat, mert ahogyan azt mindenki tudja, jobb félni, mint megijedni.

0 Tovább

Felmondásból cégmódosítás

Ma megnézzük, hogy mivel jár a felmondás, történik –e cégmódosítás, ha igen milyen esetben, valamint kinek és mikor kell indoklás a felmondás mellé.

Gondolom sok mindenkinek ismerős a helyzet, ha azt említem meg, hogy van olyan eset, amikor az ügyvezető vagy a társaság egyik másik tagja munkavállalóként is tevékenykedik a cég életében. Ebben az esetben, ha felmondás történik, akkor az mindenképpen cégmódosítás, hiszen a társasági szerződést módosítani kell.

A felmondással mind a határozatlan és mind a határozott munkaidő megszüntethető, ugyan úgy, ahogy a munkáltató és a munkavállaló is felmondhat. Viszont a felmondási idő eltér attól függően, hogy ki mondott fel.

Nézzük meg először, hogy mi történik a munkavállaló felmondása esetén.

Abban az esetben, hogyha határozatlan időre szól a munkaviszony, akkor a munkavállaló nem köteles indokolni. A lényeg az, hogy mindenképpen adjuk be a munkáltató szervnél a felmondást.

Figyelni kell arra is, hogy abban az esetben, hogy ha a munkavállaló mondd fel, akkor végkielégítést nem fog kapni, mert a törvény szerint nem jár neki.

A felmondási idő 30 nap. Kivéve persze, hogyha hosszabb időtartamban nem állapodtak meg.

A 30 napot teljes egészében munkában kell töltenie a munkavállalónak. Ebben az esetben is van kivétel, mert a munkáltató azt mondhatja, hogy felmenti a munkavégzés alól, eltekint tőle.

A cégmódosítás következő bejegyzésében is a felmondás lesz a további témánk, hasznos tudnivalókkal várok mindenkit.

0 Tovább

(új) INGYEN cégmódosítás + székhelyszolgáltatás

blogavatar

(új) INGYEN cégmódosítás + székhelyszolgáltatás 2016, azoknak akiket érdekel a cégmódosítással kapcsolatos minden tapasztalat. Kötelező cégmódosítás

Legfrissebb bejegyzések

Utolsó kommentek